Düğün Mekanı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Posted by baselma 19/04/2017 0 Comment(s) Düğün Mekanları,

 

 

Düğün Mekanını Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Düğün mekanınızı seçerken sizin için önemli olan soruları sormayı unutmayın.

Mekanın hangi günler müsait olduğunu sorun. Nikah tarihinizde istediğiniz düğün yerinin boş olup olmaması en önemli sorunlardan biridir. Düğün mekanını en az 5-6 ay önceden rezerve edin ve nikah tarihinizi bu tarihe göre ayarlayın.

 

Tabi sadece tarihte yetmez çünkü bir çok mekan aynı anda 2-3 farklı düğünü organize ederler ve istediğiniz yerin boş olup olmadığını özellikle sorun. Havuzbaşı mı yoksa kapalı salon mu istediğinizi söyleyin.

Mekanda birden fazla etkinlik olup, olmayacağını öğrenin. Eğer birden fazla etkinlik varsa davetiyenizde bunu belirterek konuklarınızı bilgilendirin.

Hava şartlarını kontrol etmek çok önemli ancak her ne kadar önceden bakarsak bakalım, o günkü hava koşullarını çok doğru tespit edemeyebiliriz. Her ihtimale karşı önlem almakta fayda var.

En azından açık yerde planlıyorsanız, altrnatif olarak kapalı mekanı olan bir yer bakın.

Mekanın kişi kapasitesini öğrenin. Genelde mekanların çoğu son 10 gün son sayıyı isterler çünkü genel olarak kaç kişi geleceğini ön göremiyor olacaksınız. Bu yüzden mekanın kapasitesini öğrenmekte fayda var.

 

Bazı mekanlar, kendi düğün organize firmalarıyla çalışırlar. Dışardan kendi organizatörünüzü getirip getiremediğinizi sorun. Düğün mekan dekorasyonu, karşılama gibi detaylar ile seçim yapabilmenizi sağlayacaktır.

Kendi tedarikçilerinizle dekorasyon, catering gibi hizmetleri daha uyguna getirebilirsiniz. Mekanın organizatörünü tercih edeceksenizde önceki işlerini kontrol etmeyi unutmayın.

Masaların şekli ve kişi kapasitesi çok önemlidir. Mekana kaç masa sığabileceğini ve kaç kişi bir masa da oturabileceğini öğrenin.

Mekanın park yeri olup olmaması çok önemli varsa da sizin ve misafirleriniz için özel bir fiyat uygulayıp, uygulamayacağını sorun.   

 

Çoğu mekanlarda paket fiyatları vardır. Paketlerin içeriğine göre fiyatlar değişebilir, sizler istediğiniz pakete yada bütçenize uygun bir organizasyon paketi seçebilirsiniz

Bir çok mekan sadece düğün salonu ve en basit süslemenin fiyatını söylerler siz anlaşma yaparken bu konuları iyice konuşunuz. düğün salonu ile paket anlaşması yapmayınız organizasyon işini  muhakkak dışardan bir organizasyon firması ile görüşünüz.

Etiketler: Düğün Mekanları

Write a Comment